Flagge Polen

Chcesz poznać Niemcy jako Au-pair? Tutaj możesz złożyć aplikacje i znaleźć bliższe informacje:

Szczegółowe informacje znajdziesz w dziale Dokumenty aplikacyjne i broszury. Możesz je pobrać na swój komputer i wydrukować. Następnie przyślij nam swoje starannie wypełnione podanie z podanym adresem, numerem telefonu i referencjami pocztą, faksem lub przez E-Mail:

Verein für Internationale Jugendarbeit e.V.
Au-pair-Beratung und Vermittlung
Willy-Brandt-Straße 50-54
70173 Stuttgart
Tel: 0711-23941 64
Fax: 0711-23941 81
E-Mail: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!
www.au-pair-vij.org

Jeśli już wiesz, w którym regionie Niemiec chciałabyś być Au-pair, zwróć się bezpośrednio do właściwego Oddziału Regionalnego vij. Złóż aplikacje tylko jeden raz – podwójnych aplikacji nie przyjmujemy. Jeśli masz pytania zadzwoń do nas, przyślij nam E-Mail lub faks. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i udzielimy Ci bezpłatnych porad. Znajdziemy także dla Ciebie rodzinę goszczącą.

Warunki

Aby zostać Au-pair w Niemczech musisz być w wieku pomiędzy 18 a 26 lata oraz musisz być fizyczynie i psychicznie zdrowa. Musisz mówić i rozumieć po niemiecku. Nie musi to być perfekcyjna znajomość, przyjeżdzasz przecież do Niemiec nauczyć się własnie tego języka. Musisz mieć także doświadczenie w opiece nad dziećmi oraz w pracach domowych. Musisz być gotowa do mieszkania z niemiecką rodziną przez 6 do 12 miesięcy.

Co znaczy być Au-pair?

Słowo „Au-pair“ pochodzi z języka francuskiego i oznacza „na zasadzie wzajemności“. Au-pair oznacza dawać i brać, prawa i obowiazki, tolerancję i poszanowanie dla innych ludzi i obcych kultur. Jako Au-pair poznajesz innych i siebie samą. Doświadczasz jak wygląda niemiecka codzienność i jednocześnie doskonalisz swoją znajomość języka.

  • Au-pair otrzymuje kieszonkowe od rodziców, u których gości
  • Au-pair mieszka u rodziny goszczącej i ma swój własny pokój
  • Au-pair spożywa posiłki wspólnie z rodziną i bierze czynny udział w życiu rodziny
  • Au-pair ma wolne półtorej dnia w tygodniu
  • Au-pair ma wolne dwa dni robocze w miesiącu
  • w swoim wolnym czasie Au-pair chodzi na kurs językowy

Pomożemy Ci także wtedy, jeśli będziesz miała problemy w Niemczech. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie. Pomoc ta jest oczywiście bezpłatna.

Twoje obowiązki jako Au-pair

Przede wszystkim opiekujesz się dziećmi rodziców, u których gościsz. Mogą to być niemowlęta lub dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Raz do dwóch razy w tygodniu opiekujesz się dziećmi wieczorem (Babysitting). Starszym dzieciom pomagasz przy odrabianiu prac domowych. Gotujesz posiłki dla dzieci i bawisz się z nimi. W sumie pomagasz w gospodarstwie domowym Twojej rodziny goszczącej do sześciu godzin dziennie i maksymalnie do 30 godzin w tygodniu. (wliczając w to także wieczorną opiekę - Babysitting)

Nasze rodziny goszczące

Najczęściej rodzice goszczący z vij mają dwoje lub troje dzieci lub niemowląt. Wiele mam i tatusiów studiowało, a teraz oboje pracują. Nasi rodzice goszczacy oczekują Au-pair, na ktorej można polegać i która czule zajmie się ich dziećmi. Nasi rodzice są będą zadowoleni, jeśli im w tym pomożesz. Twoja rodzina goszcząca cieszy się, jeśli może dowiedzieć się czegoś o kulturze, obyczajach i kraju, z którego pochodzisz. Cieszy się także na wspólne rozmowy i przeżycia.

Doświadczenie na całe życie

Znajdujemy dla Ciebie rodzinę goszczącą, z która będziesz się dobrze czuła. Dzieci zazwyczaj bardzo lubią swoje Au-pair. Podczas pobytu Au-pair rodzą się przyjaźnie. Jako Au-pair aktywnie uczestniczysz w życiu niemieckiej rodziny i pogłębiasz znajomość języka. W wielu miastach, w których znajdują się Oddziały Regionalne vij, odbywają się spotkania Au-pair. Ich celem jest poznanie innych Au-pair z regionu, wymiana doświadczeń oraz nawiązywanie znajomości z młodymi ludźmi z innych krajów. W swoim wolnym czasie możesz wspólnie z innymi opiekunkami odwiedzać inne miasta, brać udział w wydarzeniach kulturalnych oraz w festynach.

Na co musisz zwrócić uwagę

Zagraniczny pobyt jest poważnym krokiem w Twoim życiu, dlatego musisz się dobrze do niego przygotować. Zbierz informacje o Niemczech. Ważne jest też, żebyś umiała mówić i rozumieć po niemiecku. Niestety zdarzają się przypadki, że ktoś inny wypełnia dokumenty aplikacyjne Au-pair i dzwoni do rodziny goszczącej. Może się wtedy zdarzyć, że rodzina goszcząca odeśle Cię do domu. Dokumenty aplikacyjne wypełnij uczciwie i dokładnie. Jeśli na przykład boisz się psów lub nie umiesz jeździć na rowerze, zaznacz to. Może nauczysz się w Niemczech! Skorzystaj koniecznie z pomocy agencji! Kto sam sobie znajduje rodzinę, ten wiele ryzykuje. Jeśli pojawią się problemy, nie masz osoby, która Ci doradzi i pomoże. Jest to dużo ważniejsze, niż się na początku wydaje.